szkolenia lotnicze, polecicie ?

szkolenia lotnicze, polecicie ?

Czy zdobycie licencji pilota rekreacyjnego jest trudne? Interesuje mnie od dawna ten temat i nie wiem czy dalej marzyć czy dać sobie z tym spokój?

milenos4

Posty: 2

 
Mnie wystarczy latanie na wakacje i już mam dość. Nie wyobrażam sobie, że miałbym robić to sam. Wolę jednak polegać na innym, bo wiem, że mają doświadczenie i mniej się przy tym boje. Latanie samodzielnie to nie dla mnie.

jose_bastiano

Posty: 22

 
Bez problemów można się zapisać na kursy lotnicze dla pilotów rekreacyjnych. Wtedy można zabrać cztery osoby, a sam samolot gotowy do startu nie może przekraczać dwóch tysięcy kilogramów. Jeżeli ma być większy to już jest konieczna inna licencja.

Lupusx

Posty: 20

 
Samo szkolenie lotnicze to nic, natomiast zdanie egzaminu to już jest wyzwanie. Trzeba stanąć przed komisją i trzeba odpowiadać z dziewięciu przedmiotów. Mnie by się nie chciało aż tyle uczyć, zatem to nie jest dla mnie.

Penio

Posty: 6

 
Nie każdy lubi latać, ale podobno jak się steruje samolotem samodzielnie to jest inaczej. Tak samo nie każdy lubi, jeśli ktoś siedzi za kierownicą. Tutaj podobno działa to w taki sam sposób, ale nie mogę tego potwierdzić, bo nie latałem.

Marti

Posty: 14

 
Mnie wystarczy latanie na wakacje i już mam dość. Nie wyobrażam sobie, iż miałbym robić to sam. Wolę jednak polegać na innym, bo wiem, iż mają doświadczenie i mniej się przy tym boje. Latanie samodzielnie to nie dla mnie.

100%UP

Posty: 12

 
Mnie się marzyło otrzymanie licencji pilota, ale koszty były za wysokie. Do tego jeszcze potrzebny jest samolot. Wynajęcie jest możliwe, ale to kilkaset złotych na godzinę. Szkoda.

Elllooo12

Posty: 2

 
Wszyscy znajomi korzystają z ośrodka szkolenia lotniczego ze strony https://szkolapilotazu.pl/page/pilot-samolotowy-turystyczny-ppl-a/20/ i są zadowoleni. Osobiście boje się wysokości, dlatego nawet nie myślę żeby się tam zapisywać.

Fanatyk

Posty: 9

 
Samoloty zawsze były drogie i nic się nie zmieniło. Trzeba mieć sporo pieniędzy, ale i trzeba się do tego nadawać. Badania, które trzeba zrobić to przecież początek.

Maciejoo

Posty: 6

 
Samoloty zawsze były kosztowne i nic się nie zmieniło. Trzeba mieć mnóstwo pieniędzy, niemniej jednak i trzeba się do tego nadawać. Badania, które trzeba zrobić to przecież początek.

oligart6

Posty: 19